Parafialny Zespół Charytatywny Caritas

Istnieje 16 marca 1997 r. Należy do niego 14 pań. Przewodniczącym zespołu jest Ks. Proboszcz Dariusz Cieniewicz, zaś zarząd stanowią: Lidia Kuklińska - prezes (Sucha Huta), Anna Literska - zastępca prezesa (Sucha Huta), Anna Gajewska - skarbnik (Graniczna Wieś), Wioleta Kluskiewicz - sekretarz (Sucha Huta). Pozostali członkowie to:
Renata Porembska - Pawłowo
Ewa Lejk - Pawłowo
Hanna Malinowska - Pawłowo
Katarzyna Smuczyńska - Drzewina
Agnieszka Kępka - Cząstkowo
Agnieszka Budych - Postołowo
Katarzyna Olszewska - Graniczna Wieś
Żaneta Sokół - Graniczna Wieś
Monika Dąbrowska - Graniczna Wieś
Praca tutejszego Caritasu jest ukierunkowana przede wszystkim na pomoc dzieciom. Spotkania odbywają się w miarę potrzeb, ale jest to co najmniej 10 razy w ciągu roku, a spotkania są udokumentowane w zeszycie protokołów. Prowadzona jest również kronika, w której udokumentowane są wszystkie najważniejsze wydarzenia. Do zadań Caritasu należy: od 1997 r. w miesiącu październiku organizacja Dnia Seniora dla ok. 60 osób, przygotowanie paczek dla dzieci z okazji Mikołaja (ok.300), na które fundusz jest pozyskiwany ze sprzedaży wiązanek wykonanych we własnym zakresie oraz sponsorów, od 1998r. organizacja w pierwszy dzień Wielkanocy "Zająca" oraz Festynu z okazji Dnia Dziecka. Odbywają się co roku Spotkania Opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pomagamy w organizowaniu środków na wakacyjne wyjazdy dzieci. Ponadto współpracujemy z Caritasem Archidiecezji Gdańskiej - bierzemy udział, jeśli jest to tylko możliwe, we wszystkich organizowanych akcjach charytatywnych.