Patron naszej parafii - św. Józef

Figura przykościelna Św. Józef z jęz. Hebrajskiego oznacza "Bóg przydał". Imię to nadała najmłodszemu synowi matka Rachel, żona Jakuba, aby wyrazić radość, że pomimo jej wieku Bóg przydał do 11 jeszcze jednego syna. Św. Józef pochodził z rodu Dawida, króla. Nie był według ciała ojcem Chrystusa Pana. Był nim jednak według prawa żydowskiego jako prawomocny małżonek Maryi. Chociaż więc Najświętsza Maryja porodziła Pana Jezusa dziewiczo, to jednak wobec prawa żydowskiego i otoczenia św. Józef był uważany za ojca Pana Jezusa. Tak go też nazywają Ewangelie. Zawód wykonywany przez Józefa, określa Ewangelia słowem greckim tekton - rzemieślnik, wykonujący prace: w drewnie, w metalu, w kamieniu. Wykonywał więc sochy drewniane i jarzma na woły. Przygotowywał narzędzia gospodarcze i rolnicze. Autor Pseudoewangelii Filipa (w. III) nazywa Józefa stolarzem. 1 maja odbywa się Odpust Parafialny na cześć patrona.