Żywy różaniec

W parafii istnieje dziesięć Róż Żywego Różańca. Cztery Róże były założone w latach 1977- 78 jeszcze przez Ks. Dziekana Edwarda Szymańskiego, są to: Róża św. Józefa - zelatorka Brygida Kuchta, Róża św. Antoniego - zelatorka Krystyna Snaza, Róża św. Anny - zelator Helena Wolska. Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus - jest to Róża z Pawłowa założona przez Ks. Gerarda Borysa - zelatorka Irena Lewna. Obecnie  jesteśmy Parafią św. Józefa w Postołowie. Założonych zostało 5 Róż są to: Róża męska św. Krzysztofa, jako wotum wdzięczności za nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Trąbkowskiej w naszej parafii - zelator Bogumił Polasik. Róża św. Piotra w Granicznej Wsi - zelator Jadwiga Schutzman, Róża św. Faustyny w Pawłowie - zelatorka Anna Seidel, Róża św. Weroniki w Drzewinie - zelatorka Jadwiga Wajroch, Róża św. Magdaleny w Suchej Hucie - zelatorka Danuta Grabowska. W każdy pierwszy piątek miesiąca w Postołowie jedna Róża Żywego Różańca ma 1 godzinę adoracji przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie odmawiany jest różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W każdą niedzielę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec św. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się spotkanie Żywego Różańca. Na początku roku kalendarzowego organizowane są spotkania opłatkowe w gronie członków Żywego Różańca.